недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 90
home Скопје

Без вода утре неколку скопски населби

Без вода утре неколку скопски населби

Без вода утре ќе останат корисниците од населбите Чаир, Топанско Поле, Бутел 2, Гази Баба, високата зона во населба Железара и Гинекологија Чаир од 23 часот до завршување.

Прекинатото водоснабдување, како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје е поради реконструкција на усисниот дел на пумпа број 5 во П.С. Гази Баба.

Коронавирус