среда, 28. јули 2021. Вести денес: 154
home Скопје

Без вода утре корисниците од улицата „Орце Николов“

Без вода утре корисниците од улицата „Орце Николов“

Прекинато водоснабдување утре од 9 часот до завршување на работите ќе имаат корисниците од ул.„Орце Николов“ во Скопје, на потегот од ул.„Аминта Трети“ до ул.„Мирослав Крлежа“.

Како што соопшти Центарот за управување со кризи по добиено известување од ЈП Водовод и канализација, прекинот во водоснабдувањето е поради уличен дефект ф-100мм, на ул.„Орце Николов“ бр.96.

Коронавирус