вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Без вода утре корисниците на „Црвена вода“ во Дебар Маало

Без вода утре корисниците на „Црвена вода“ во Дебар Маало

Прекинато водоснабдување утре од 9 часот до санирање на дефектот ќе имаат корисниците од улица „Црвена Вода“ во општина Центар – Дебар Маало.

Од ЈП Водовод и канализација-Скопје информираат дека прекинот во водоснабдувањето е поради дефект на приклучна цевка од Ф-1 на улицата „Дане Крапчев“ број.22.

Коронавирус