среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 66
home Скопје

Без вода утре ќе остане дел од општина Карпош

Без вода утре ќе остане дел од општина Карпош

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 01.02.2021 година (понеделник) поради реконструкција на водоводна мрежа од Ф – 125 мм на ул. Скупи – место викано Криви Дол во периодот од 09:00 часот па се до завршување на реконструкцијата без вода ќе останат корисниците од ул. „Скупи“ и резиденцијата на Владиката во општина Карпош.

 

ЕУРО 2020

Македонија