четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 74
home Скопје

Без вода утре ќе бидат корисниците на овие улици во Кисела Вода

Без вода утре ќе бидат корисниците на овие улици во Кисела Вода

Поради реконструкција на водоводна мрежа ф-2“ на Вера Јоциќ 14, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од истата улица и Георги Димитров во општина Кисела Вода информираат од П Водовод и Канализација.

-Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека на ден 03.12.2020 година ( четврток ) поради реконструкција на водоводна мрежа ф-2“ на Вера Јоциќ 14, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од истата улица и Георги Димитров. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со активностите, се вели во соопштението.

Коронавирус