вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 115
home Скопје

Без вода утре ќе бидат корисниците на неколку улици од Центар

Без вода утре ќе бидат корисниците на неколку улици од Центар

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЈП Водовод и канализација, ги известува граѓаните дека:

На ден 29.10.2021 година (петок), поради изведување на водоводен приклучок Ф 80 мм. на раскрсницата помеѓу улиците:

  • Елисие Поповски со Ѓорѓи Абаџиев, без водоснабдување од 09:00 часот до завршување на приклучокот ќе останат дел од корисниците од улиците: Елисие Поповски,Ѓорѓи Абаџиев,Антон Панов и Козара. (општина Центар)

Коронавирус