четврток, 14. ноември 2019. Вести денес: 162
home Скопје

Без вода утре делови од општина Илинден

Без вода утре делови од општина Илинден

Водоснабдувањето за населените места Миладиновци, Бујковци, Текија и Дељадровци утре ќе биде во прекин заради интервенција во системот ОКТА.

Прекинот во водоснабувањето ќе почне во 7 часот и ќе трае до завршување на интервенцијата, информираат од ЈКП „Водовод“ Илинден.