вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 199
home Скопје

Без вода утре делови од Центар и Студеничани

Без вода утре делови од Центар и Студеничани

Поради водоводен уличен дефект на цевка Ф 100 мм на ул. „Костурски Херои“ бр. 6, прекин во водоснабдувањето ќе имаат дел од корисниците од ул. „Костурски Херои“ во општина Центар од 08:30  часот  до завршување на работите.

Поради чистење и хлорирање на резервоар Моране (викенд населба), можно е да има мал прекин на водоснабдување во село Моране општина Студеничани од 09:00 часот до завршување на чистењето.

Локални избори 2021