понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 166
home Скопје

Без вода утре дел од Припор

Без вода утре дел од Припор

Поради поставување регулаторни цевки утре без водоснабдување ќе бидат корисниците од втора зона Припор.

Од ЈП Водовод и Канализација, известуваат дека поради поставување на регулатори и цевка од ф 100 мм во Втора зона Припор, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Втора зона Припор од 10:00 часот до завршување на работите.

Коронавирус