петок, 30. септември 2022. Вести денес: 71
Во живо

„Промените се случуваат, секогаш со народот“: Мицкоски во посета на општина Јегуновце

home Скопје

Без вода утре дел од оваа скопска улица

Без вода утре дел од оваа скопска улица

Поради дефект на приклучна цевка ф-80 милиметри на улица „Христо Татарчев“ 10, прекин во водоснабдување утре ќе имаат корисниците на дел од истата улица од броевите 1 до 50, соопшти ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

– Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:00 часот, па до завршување со санација на дефектот, информираат од градскиот водовод.

Коронавирус