сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 76
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Без вода утре дел од општина Центар

Без вода утре дел од општина Центар

Поради поставување водоводен приклучок ф – 80мм на ул. „Јордан Хаџиконстантинов Џинот“ бр.12 утре без водоснабдување ќе останат корисниците од оваа улица и улиците „Ристо Шишков“, „Кукушка“, „Крсто Баиќ“, „8-ми Март“ и дел од ул. „Наум Наумовски Борче“ во општина Центар.

Прекинот во водоснабдувањето ќе трае од 9 часот до завршување на работите. (МИА)

Коронавирус