петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Без вода утре дел од општина Бутел

Без вода утре дел од општина Бутел

Поради уличен дефект од Ф-200 мм на ул. Бутелска во близина на полициската станица Бутел, без водоснабдување утре ќе останат корисниците   дел од ул. Хо Ши Мин, ул. Марко Крале, ул. Љубо Петровиќ, ул. Дабница, ул. Мрежичка, ул. Зуфер Мухиќ, ул. Коле Канински, ул. Призренска, ул. Галичник и ул. Мостарска во општина Бутел.

Според известувањето од ЈП „Водовод и канализација“ прекинот е предвиден од 9 часот.

МИА

Коронавирус