среда, 14. април 2021. Вести денес: 68
Во живо

Изјава на Мицкоски

home Скопје

Без вода утре дел од општина Бутел

Без вода утре дел од општина Бутел

Од ЈП Водовод и канализација – Скопје информираат дека утре заради отстранување дефект на водоводна мрежа со пречник од од ф-300 мм, од 09:00 часот до завршување на  интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. Босна и Херцеговина. ( Општина Бутел )

Коронавирус