недела, 7. јуни 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Без вода утре дел од населбата „11-ти Октомври“

Без вода утре дел од населбата „11-ти Октомври“

Од ЈП „Водовод и Канализација“ е добиено известување дека на ден 18.09.2019 (среда), поради реконструкција на водоводна мрежа со пречник ф-80мм на ул. „Лазар Димитров“, прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците од населбата „11 Октомври“, во време од 09:00 часот до завршување со активностите.

 

Коронавирус