среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 39
home Скопје

Без вода утре дел од корисниците во Центар

Без вода утре дел од корисниците во Центар

Поради промена на вентил од Ф-2“ на ул. Македонија бб во населбата Центар, утре прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците на потегот од улиците: Даме Груев до Димитрие Чуповски и Даме Груев од полициска станица Беко до ул. Македонија.

Како што соопшти ЦУК Скопје по известување добиено од ЈП Водовод и Канализација, прекинот во снабдувањето со вода ќе биде во периодот од 09:00 часот се до завршување на превземената активност.

Коронавирус