среда, 3. март 2021. Вести денес: 157
home Скопје

Без вода утре дел од центарот на Скопје

Без вода утре дел од центарот на Скопје

Поради реконструкција на водоводната мрежа ф-2 цола на ул. Орце Николов бб пред Охридска Банка, утре без вода ќе останат дел од жителите во скопската населба Центар.

Прекин во водоснабдување од 09:00 часот до санирање на дефектот ќе имаат корисниците од ул. Никола Кљусев, Скопска и дел од ул. Орце Николов.

Коронавирус