среда, 22. септември 2021. Вести денес: 152
home Скопје

Без вода утре дел од Центар

Без вода утре дел од Центар

Од ЈП Водовод и Канализација сме известени дека на ден 29.07.2021 година, поради уличен дефект од Ф-80 мм на ул.Коле Неделковски 22 во нас. Центар, без водоснабдување од 08:00 часот до санирање на дефектот,ќе останат корисниците:

– на дел од ул.Коле Неделковски,ул. Антоние Грубишиќ, ул.Пиринска и потегот од ул. Орце Николов до ул.Аминта Трети. (општина Центар)

Коронавирус