среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 100
home Скопје

Без вода утре дел од Бул.Видое Смилевски Бато и дел од Бул.АСНОМ

Без вода утре дел од Бул.Видое Смилевски Бато и дел од Бул.АСНОМ

Поради уличен дефект ф 400 мм на Бул.Србија бр.48, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од Бул.Видое Смилевски Бато и дел од Бул.АСНОМ.

Како што информираат од ЈП Водовод и Канализација, прекинот во снабдувањето со вода ќе трае од 13:30 часот до санираље на дефектот.

Коронавирус