сабота, 4. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Без вода поради уличен дефект корисниците на булеварите „Крсте Мисирков“ и „Св. Климент Охридски“

Без вода поради уличен дефект корисниците на булеварите „Крсте Мисирков“ и „Св. Климент Охридски“

На булеварот „Крсте Мисирков“ кај МАНУ на самата автобуска станица, денеска поради уличен дефект ф80мм со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на булеварите „Крсте Мисирков“ и „Св. Климент Охридски“ (Адвокатската улица).

Од ЈП Водовод и канализација – Скопје информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:00 часот до завршување на дефектот.

Коронавирус