сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 90
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Без вода пола Скопје

Без вода пола Скопје

Поради дефект на улицата „Душан Таскович” во населбата Железара од 18 часот без вода се корисниците од населбите Топанско поле, Чаир, Скопје Север, Бутел и Гази Баба.

Од „Водовод и канализација” попладнево информираа дека поради дефектот се исклучени пумпите во пумпната станица Гази Баба и оти прекин на водоснабдувањето ќе има до санирање на дефектот.

Коронавирус