петок, 16. април 2021. Вести денес: 31
home Скопје

Без вода неколку улици во Скопје

Без вода неколку улици во Скопје

Од 4 часот утринава без вода се дел од корисниците на улиците „Димче Михајловски“, „Боривое Милошевски“, „Вера Радосавлевиќ“ и „Зендел Џемаили“.

– Прекинатото водоснабдување е поради уличен дефект на улица „Перо Наков“ и ќе трае се до завршувањето на санирањето, соопши РЦУК – Скопје.

Коронавирус