понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 151
home Скопје

Без вода неколку улици во Центар

Без вода неколку улици во Центар

Поради отстранување дефект на водоводна мрежа со пречик од Ф-80 мм на ул. Дебарца бр. 37, денеска од 08:00 часот до завршување на интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од дел од улиците: Дебарца, Антоние Грубишиќ и Мирослав Крлежа. ( Општина Центар )

Коронавирус