вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 77
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Скопје

Без вода корисниците од Студеничани

Без вода корисниците од Студеничани

Поради уличен дефект ф -100мм на ул.2 бр.267 во село Студеничани, денеска ќе биде прекинато водоснабдувањето за корисниците од селото.

Како што соопштија од ЈП Водовод и канлаизација, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување на работите. 

Коронавирус