четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 82
home Скопје

Без вода корисниците од населбата 11 Октомври

Без вода корисниците од населбата 11 Октомври

Корисниците од населба 11 Октомври во општина Кисела Вода денеска од 12 часот ќе немаат вода, соопшти ЈП Водовод и канализација.

Прекинот на водоснабдувањето е поради реконструкција на водоводна мрежа на бул. „Борис Трајковски“ кај „Пелагонија“ и ќе трае до завршување на интервенцијата.

Коронавирус