среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 169
home Скопје

Без вода корисниците од „Киро Фетак“, „Малешевска“, „Коперникова“ и Долно Лисиче

Без вода корисниците од „Киро Фетак“, „Малешевска“, „Коперникова“ и Долно Лисиче

Без вода денеска ќе бидат корисниците од улиците „Киро Фетак“, „Малешевска“, „Коперникова“ и Долно Лисиче.

Прекинот во водоснабдувањето, како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“-Скопје е поради уличен дефект на улица „Киро Фетак“ 107 во населба Драчево.

Коронавирус