среда, 21. септември 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Без вода корисниците на дел од ул.Франклин Рузвелт бр.15

Без вода корисниците на дел од ул.Франклин Рузвелт бр.15

Прекин во водоснабдување од осум часот изутринава ќе имаат корисниците на дел од ул.Франклин Рузвелт бр.15 (општина Карпош).

ЈП Водовод и Канализација извести дека прекинот ќе биде поради изведување на водоводен приклучок на цевка со пречник од ф-80мм на ул.Франклин Рузвелт бр.15,

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување со активностите.

Коронавирус