четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Без вода корисници на ул. „Скоевска“ во Радишани

Без вода корисници на ул. „Скоевска“ во Радишани

Поради уличен дефект на водоводна мрежа Ф 80мм прекинато водоснабдување  од девет часот изутринава имат  корисниците од ул.„Скоевска“  во населбата Радишани во Скопје, информира ЈП „Водовод и канализација“ Скопје.

Прекинот на водснабувањето ќе биде трае се до отстранување на дефектот. (МИА)

Коронавирус