недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 64
home Скопје

Без вода денеска повеќе улици низ Скопје

Без вода денеска повеќе улици низ Скопје

Без вода денеска од 10 часот ќе бидат корисниците од улиците „Софиска“, „Његошева“, „Копенхагенска“ и „Бриселска“, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

Прекинот на водоснабдувањето е поради изведување на водоводен приклучок ф-100мм на „Софиска“ 24 и ќе трае до завршување со дефектот.

ЕУРО 2020

Македонија