понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 161
home Скопје

Без вода денеска ќе останат неколку објекти во Oпштина Гази Баба

Без вода денеска ќе останат неколку објекти во Oпштина Гази Баба

Без вода денеска ќе останат објектите Пуцко Петрол, Кнауф и комплексот факултети во Oпштина Гази Баба, поради уличен дефект ф-250 милиметри на булевар „Александар Македонски“ бб (пред Општина Гази Баба).

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот ќе трае од 9:15, па се до отстранување на дефектот.

Коронавирус