среда, 14. септември 2022. Вести денес: 2
home Скопје

Без вода денеска ќе бидат корисниците од улица Сердарот, Нагоричанска и Иван Хаџиниколов

Без вода денеска ќе бидат корисниците од улица Сердарот, Нагоричанска и Иван Хаџиниколов

Прекин во водоснабдувањето поради дефект денеска ќе имаат корисниците од улица Сердарот, Нагоричанска и Иван Хаџиниколов.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување на дефектот.

Прекинот е предизвикан од уличен водоводен дефект Ф80мм.на улица Сердарот 55, соопштија од ЈП Водовод и Канализација.

Најнови вести

Коронавирус