четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 40
Во живо

„Св. Климент Охридски, стожерот на македонската грамотност“

home Скопје

Без вода денеска две улици од општина Центар

Без вода денеска две улици од општина Центар

Поради уличен дефект ф 80 мм на ул.„Јордан Мијалков“ 44, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците од оваа улица и од ул. „50-та Дивизија“.

ЈП Водовод и канализација-Скопје информира дека прекинот на водоснабдувањето е од 9:20 часот и ќе трае до санирање на дефектот.(МИА)

Qatar 2022