сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 96
home Скопје

Без вода денеска дел од село Стајковци

Без вода денеска дел од село Стајковци

Поради поврзување  на водоводна  мрежа од ф-100мм во село Стајковци бб, прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците дел од ова село.

Како што информираат од АД „Водовод и канализација“ прекин во водоснабдувањето ќе има во 9:00 часот до завршување на интервенцијата. 

Коронавирус