вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 161
home Скопје

Без вода денеска дел од кејот „13 Ноември“

Без вода денеска дел од кејот „13 Ноември“

Без вода денеска ќе бидат корисниците на дел од кејот „13 Ноември“, во близина на втората галија, информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје.

Како што се наведува во соопштението, прекинот на водоснабдувањето е поради прекината приклучна цевка ф-2 на кејот „13 Ноември“ бб.

Прекинот ќе трае до завршување на санацијата на дефектот.

Qatar 2022