петок, 30. септември 2022. Вести денес: 143
home Скопје

Без вода денеска дел од булеварот „Јане Сандански“ во Аеродром

Без вода денеска дел од булеварот „Јане Сандански“ во Аеродром

Без вода денеска дел од булеварот „Јане Сандански“ во Аеродром, информират од ЈП „Водовод и Канализација“ Скопје.

Како што информираат од претпријатието, прекинот на водоснабдувањето е поради уличен дефект ф – 100 мм на булевар „Јане Сандански“ 106, ќе трае до санација на дефектот и во тој период без вода ќе бидат корисниците на дел од булеварот, односно зградите со бр. 100, 102, 104, 106 и 108.

Коронавирус