четврток, 13. август 2020. Вести денес: 0
home Скопје

Без вода делови од улицата Серава

Без вода делови од улицата Серава

Поради водоводен дефект на приклучна цевка во Ф ¾ на улица Серава 136 прекин во водоснабдување ќе имаат дел од корисниците на улица „Серава“ од „Коста Абрашевиќ“ до „Џон Кенеди“.

Водоснабдувањето, како што информираат од ЈП Водовод и Канализација, ќе биде прекинато од 10:10 часот до завршување на дефектот.

Коронавирус