понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 8
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Скопје

Без вода делови од улицата „Фрањо Клуз“ во Аеродром

Без вода делови од улицата „Фрањо Клуз“ во Аеродром

Заради стопирање на стара водоводна мрежа ф-100 мм на ул. „Фрањо Клуз бб“, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истата улица.

Како што соопштуваат од ЈП „Водовод и канализација“ водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со активностите.

Парламентарни избори 2020