сабота, 6. август 2022. Вести денес: 104
home Скопје

Без вода дел од жителите на улицата „20-ти Октомври“ во Центар

Без вода дел од жителите на улицата „20-ти Октомври“ во Центар

Без вода денеска од 9 часот ќе бидат жителите од дел од улицата „20 – ти Октомври“, од крстосницата со улицата „Борка Талевски“ до крстосницата со улицата „Рајко Жинзифов“.

Прекинот е поради изведување на водоводен приклучок на улицата „Никола Тримпаре 39“ и ќе трае до завршување на интервенцијата.

Коронавирус