недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 46
home Скопје

Без вода дел од жителите на населба Козле

Без вода дел од жителите на населба Козле

Дел од жителите на населба Козле денеска ќе останат без вода за пиење.

-Поради дефект на шибер од ф 100мм на ул. Миле Попјорданов бб (позади Хотел Гранит) населба Козле, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на ул. „Миле Попјорданов“ кула 40 ,42, 45.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 11.30 часот до завршување со активностите, стои во соопштението на ЈП Водовод и канализација.

ЕУРО 2020

Македонија