вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 1
home Скопје

Без вода дел од жителите на Гази Баба

Без вода дел од жителите на Гази Баба

ЈП Водовод и канализација – Скопје известува дека денеска од 09.45 часот без вода се корисниците на улиците „Вера Радосавлевиќ“, „Димче Милошевски“, „Боривое Милошевски“, „Зендел Џемаил“ и дел од „Перо Наков“.

Прекинот на водоснабдувањето е поради уличен дефект на ул „Перо Наков“ бб, и ќе трае од 09:45 часот до завршување на дефектот.

Коронавирус