сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 15
home Скопје

Без вода дел од Жданец

Без вода дел од Жданец

Поради технички проблеми, денеска без вода ќе бидат корисниците на дел од скопската населба Жданец.

Прекинот во водоснабдувањето ќе таре од 11:00 чсдот до завршување нс рсботите.

ЈП Водовод и канализација Скопје, информира дека поради изведување на водоводен приклучок ф-100мм, прекинато водоснабдување ќе имаат и корисниците од ул.Козле –крак 3.

Коронавирус