недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 38
home Скопје

Без вода дел од улицата „Франц Прешерн“

Без вода дел од улицата „Франц Прешерн“

Поради дефект од Ф-100мм на улицата „Франц Прешерн“ 201 во населбата Влае, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците на дел од оваа улица.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 11:30 часот до санирање на дефектот. (MИА)

Коронавирус