сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 47
home Скопје

Без вода дел од Радишани и Шуто Оризари

Без вода дел од Радишани и Шуто Оризари

Поради дефект денеска од 8.30 часот до завршување на работите без вода ќе бидат корисниците на улицата „Скоевска 155“ во населба Радишани.

Како што информира ЈП „Водовод и канализација“ прекинот е поради уличен дефект на „Скоевска 155“.

Без вода денеска од 8.45 часот до санирање на дефект на затворач ф-80мм на улица „Бутелски венец 68“, ќе бидат и корисниците од Бутелски венец и дел од улица Смилевска.