вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Без вода дел од населбата Радишани

Без вода дел од населбата Радишани

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за преки на водоснабдувањето во населба Радишани.

-На ден 10.10.2018г. поради уличен дефектна цевка одФ-80мм. ул. Бел камен бб кај маркет „Орешац“ во населбата Радишани, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Бел камен од 09:30 часот до санирање на истиот, соопштија од таму.

Коронавирус