понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 50
home Скопје

Без вода дел од Маџир Маало

Без вода дел од Маџир Маало

Дел од улицата „Маџир Маало“ и улицата „Петричка“ во населбата Маџир Маало денеска од 9 часот ќе немаат вода.

Регионалниот центар за управување со кризи, повикувајќи се на известување од Водовод и каналзиација“ информира дека причината за прекинот се технички зафати на водоводната мрежа на улицата Петричка со раскрсницата со Маџар Маало.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санирање на дефектот.

ЕУРО 2020

Македонија