вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 115
home Скопје

Без вода дел од корисниците во Ѓорче Петров

Без вода дел од корисниците во Ѓорче Петров

Без вода денеска ќе бидат корисниците од улиците „Црногорска“, „Кузман Шапкарев“, улица „1223“, „Гостиварска“, „Кадињача“, „Андон Папрадишки“, „Александар Македонски“, „Љубин“, „Андреј Зографски“, „Смилевска“, „Панајот Гиновски“, „Жеденска“, „Островска“, „Драговити“ и дел од „Борис Серафов“.

Прекинот во водоснабдувањето, како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“-Скопје, е поради уличен дефект на водоводна мрежа Ф 150мм. на улица „Црногорска“ 2.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 11 часот до завршување на дефектот.

Коронавирус