среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 82
home Скопје

Без вода дел од корисниците на ул.„Качанички Пат“

Без вода дел од корисниците на ул.„Качанички Пат“

Поради водоводен приклучок ф-200мм на ул.„Качанички пат“ бб (Бензинска Пумпа Мак Петрол), денеска од 12:00 часот прекинато водоснабдување ќе имаат дел корисниците на ул.„Качанички Пат“.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација – Скопје, прекинот со водоснабдувањето ќе биде до завршување на работните активности.

Коронавирус