вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 6
home Скопје

Без вода дел од Чаир

Без вода дел од Чаир

Прекин на водоснабдувањето од 14:40 часот ќе имаат корисниците на потегот од улица „Цветан Димов“ до улицата „Коста Абрашевиќ“ во Чаир.

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради менување на вентил од ф-1 на улица „Коста Абрашевиќ“ број 33.