петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 52
home Скопје

Без вода дел од Центар

Без вода дел од Центар

Прекин на водоснабдувањето денеска од 11:40 часот ќе имаат корисниците од улиците „Св. Прохор Пчински“, „Лазар Личеноски„ и улица „Црвена Скопска Општина“, во општина Центар.

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради дефект на затворач ф-400 мм на улица „Св. Прохор Пчински“ 7.

Коронавирус