петок, 3. декември 2021. Вести денес: 126
home Скопје

Без вода дел од Аеродром

Без вода дел од Аеродром

Поради улучен дефект на водоводна цевка без вода од попладнево се неколку улици од населбата Аеродром, информираат од ЈП Водовод и канализација.

„Ве известуваме дека на ден 03.12.2018.поради уличен дефект од Ф-100мм на Булевар Кузман Јосифофски Питу 15 во населба Аеродром, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците Владимир Комаров, Бојмија, К.Ј.Питу и Т.Ц.Скопјанка од 15:00 часот до санирање на дефектот”, се вели во известувањето од ЈП Водовод и канализација.

Коронавирус