четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Без вода дел корисниците на „Партизанска“ кај Симпо

Без вода дел корисниците на „Партизанска“ кај Симпо

Поради дефект на водоводната мрежа, денеска без вода ќе бидат корисниците на бул. „Партизански одреди“ – од број 59 до број 85 и зградата на Симпо.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување на работите за отстранување на дефектот, соопшти ЈП Водовод и канализација – Скопје

Коронавирус